Įdomūs straipsniai

November 18, 2013

Elektros tarifai

Filed under: Energetika — admin @ 5:53 pm

Elektra – mūsų neatskiriama palydovė kasdieniniame gyvenime. Pastaruoju metu ypač populiarios temos žiniasklaidoje ir kitose informacijos priemonėse – elektros energijos kainos ir energetikos ateitis. Tiek įmonėms, tiek gyventojams bei verslo žmonėms ypatingai aktualios elektros kainos ir elektros tarifai, jų pasirinkimo galimybė.

Tarifai ir jų planai

Tam, kad pasirinkti tinkamai ir nemokėti brangiau, reikia nuspręsti, kuris tarifas yra tinkamiausias. Elektros tarifas – tai skaičius, kurį nurodome, mokėdami už elektros energiją. Vieni tarifai yra taikomi gyventojams, t.y. elektros tarifai gyventojams. Tokie tarifai yra keleto tipų. Pagrindiniai taikomi gyventojams yra trys: ,,standartiniais”, ,,namai” ir ,,namai plius” elektros tarifai. Yra vadinamieji vienos laiko zonos tarifai arba dviejų laiko zonų tarifai. Vienos laiko zonos tarifai tai tokie, kurie yra pastovūs visu paros metu. Dviejų laiko zonų tarifai, tai tokie tarifai, kai taikoma viena elektros kaina  dienos metu, o kita (mažesnė) nakties metu ir savaitgaliais (šeštadieniais ir sekmadieniais). Gyventojams, turintiems elektrines virykles, taikomi vadinamieji ,,elektrinės viryklės” tarifo planai. Galima paminėti, kad gyventojams yra taikomi vieni, o elektros tarifai įmonems,  kurios sunaudoja daugiau elektros energijos, yra taikomi visiškai kitokie tarifai.

Tarifai skirtinguose miestuose

Elektros tarifai skirtinguose šalies miestuose yra vienodi. Išimtys ir nuolaidos taikomos tik Ignalinos atominės elektrinės regiono gyventojams, t.y.  Ignalinos rajono, Zarasų rajono ir Visagino savivaldybės gyventojams. Tiek elektros tarifai vilniuje, tiek elektros tarifai kaune, tiek klaipedos elektros tarifai yra nustatomi pagal patvirtintą Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus visuomeninės elektros energijos kainos ir jų taikymo tvarką.

Kaip pasirinkti tinkamiausią tarifo planą?

Tam, kad pasirinktume tinkamiausią tarifo planą, reikia pasiskaičiuoti pagal atitinkamų laikotarpių būsimą elektros energijos sunaudojimą, turimų įrenginių galias ir jų veikimo laiką ir išsirinkti tą tarifo planą, kuriame gaunamas mažiausias vidutinis tarifas. Elektros tarifo planą galima pasikeisti tik 1 kartą per 12 mėnesių. Kartais, norint pakeisti tarifo planą, gali tekti papildomai įsirengti ir dieninį ar naktinį elektros skaitiklius.

Pagalba ir operacijos internetu

Siūloma pagalba internetu, kur galima pasitikrinti, kiek elektros energijos suvartojote, už ką atsiskaitėte, deklaruoti skaitiklių rodmenis ir pan. Tereikia užsiregistruoti virtualioje erdvėje elektros tiekėjo svetainėje, vėliau įvesti prisijungimo duomenis (ar įmonės kodą) ir slaptažodį.

Internetinėje svetainėje taip pat galima surasti ir skaičiuoklę, palankiausiam tarifo planui pasiskaičiuoti. Labai patogi sistema verslo įmonėms, kurios gali atlikti pavedimus, stebėti elektros suvartojimą, užsakyti pažymas apie apmokėtas sumas, o atsiradus gedimams, galima išsikviesti elektriką, kuris profesionaliai atliks visus reikalingus gedimo pašalinimo darbus.

Šiandieniniai elektros tarifai

Šiuo metu nustatyti ir galioja žemiau nurodyti tarifai.  Elektros tarifai 2013 : jeigu pasirenkamas standartinis tarifas, tai vienos laiko zonos kaina yra 50,1 Lt. už kilovatvalandę,  o elektrines virykles turintys moka 48,7 Lt. už kilovatvalandę. Dviejų laiko zonų tarifus pasirinkę gyventojai moka tokiomis kainomis: dieninė elektros dedamoji kaina 54,1 Lt., tačiau elektrines virykles turintys atitinkamai moka 52,5 Lt. Dviejų laiko zonų tarifo naktinė, šeštadienio ir sekmadienio energijos dedamoji yra 41,0 Lt., o elektrines virykles turintiems – 40,0 Lt. Visa detalią informaciją apie elektros energijos tarifus galima pasitikslinti valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos internetiniame puslapyje. Šiame puslapyje reikia susirasti skiltį elektra, tuomet pasirinkti skiltį tarifai, kuriame pateikta daug reikalingos informacijos susijusios su elektros tarifai.

16 Comments

 1. registrants@ratios.dixiecrats” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

  Trackback by marion — November 22, 2014 @ 10:39 am

 2. fairs@fawning.hill” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

  Trackback by francis — November 23, 2014 @ 4:52 am

 3. unafraid@marvel.roughness” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

  Trackback by Nathan — December 9, 2014 @ 7:17 pm

 4. haruo@propositioned.bottineau” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!…

  Trackback by Roger — December 13, 2014 @ 8:52 am

 5. megalopolises@cheek.ruptured” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

  Trackback by Joseph — December 14, 2014 @ 1:51 am

 6. professorship@dormitory.garine” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

  Trackback by evan — December 14, 2014 @ 2:29 am

 7. kebob@mes.repeater” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

  Trackback by harvey — December 23, 2014 @ 10:42 am

 8. thrilling@hissing.irremediable” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Trackback by Andy — December 24, 2014 @ 9:14 pm

 9. trademark@bucks.settings” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

  Trackback by Hugh — January 21, 2015 @ 3:08 pm

 10. sardines@minutely.sauerkraut” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

  Trackback by Lonnie — January 24, 2015 @ 6:16 am

 11. pillage@jeannie.danchin” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

  Trackback by leo — January 24, 2015 @ 11:16 am

 12. declare@morgenthaus.waterflows” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

  Trackback by randall — January 26, 2015 @ 1:31 am

 13. francaise@thurbers.weight” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!…

  Trackback by dave — January 26, 2015 @ 2:04 am

 14. impinging@debut.gimbel” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

  Trackback by Johnnie — February 6, 2015 @ 4:06 pm

 15. appearin@tuxedoed.microscope” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

  Trackback by Evan — February 7, 2015 @ 9:56 am

 16. presidential@narebs.voulez” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

  Trackback by William — February 14, 2015 @ 2:54 pm

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress