Įdomūs straipsniai

March 26, 2015

Gamintoju atlieku tvarkymas

Filed under: 1 — admin @ 5:11 pm

Misija: ne tik kurti, bet ir tausoti

Nuolat rūpinamės ekonomikos augimu, didėjančiais įvairios produkcijos gamybos kiekiais, tačiau kartais užmirštame, kad šalia viso to labai svarbus turėtų būti ir gamintoju atlieku tvarkymas. Dėl aktyvios individualių ūkių ir įmonių veiklos, kiekvieną dieną pasaulyje žymiai ūgteli sąvartynai, nors ir stengiamasi vis daugiau atliekų utilizuoti, perdirbti ar dar kaip nors kitaip panaudoti. Todėl verta atsakingai žvelgti į šią problemą ir nuoširdžiai rūpintis visų rūšių atliekų tvarkymu, įprasti, jog atlieku rinkimas ir tvarkymas taptų kasdieniu įpročiu, neatsiejama gyvenimo dalimi. Kaip tai atlikti teisingai? Kur kreiptis? Kaip išmokti rūšiuoti ar perdirbti? Apie viską nuo pradžių.

Skirtingos atliekos – skirtingi pasirinkimai

Mūsų šalies ekonomiką kuria gausybė skirtingų gamybos sričių. Kiekvienoje iš jų kaupiamos įvairios atliekos, kuriomis tenka ne vienodai rūpintis. Žaliosios atliekos vis dažniau panaudojamos elektros gavybai, nesugedusios maisto atliekos dažnai patenka į įvairias gyvūnų prieglaudas, šėryklas, popierius ir kartonas superkami, perdirbami ir vėl tam tikra forma patenka į prekybą. Panašiai kaip su popieriumi pastaruoju metu elgiamasi ir su stiklo bei plastiko atliekomis. Dažnai prašoma gamintoju nesiimti patiems šalinti šios rūšies atliekų, bet jas atiduoti profesionalams, kurie tiksliai žinos, kaip geriausia elgtis toliau.

Daugiausia galvos skausmo kelia nuodingos, žmogui ir gamtai pavojingos medžiagos, kurias išskiria chemijos pramonė, jūrų ir sausumos transportas, kitos įvairias chemines medžiagas naudojančios įmonės, bendrovės, fabrikai.

Kaip elgtis su nuodingomis atliekomis?

Kenksmingų cheminių atlieku tvakrymas – ne gamintojų, bet profesionalų darbas. Jei Jūsų gamybos procese gausu tokių atliekų, turėtumėte susirūpinti sutarties su atliekų tvarkymo įmone sudarymo. Kam to reikia? Visų pirma – dėl Jūsų pačių. Tokių atliekų likvidavimui reikalinga speciali apranga, puikus išmanymas ir nepriekaištinga kompetencija. Kitu atveju galima smarkiai pakenkti savo sveikatai, savijautai, įgyti naujų ligų, susirgimų, alergijų. Todėl gamintoju atlieku tvarkymas iš tiesų vis dažniau pavedamas šioje srityje dirbantiems profesionalams, kurie viską padaro kur kas kruopščiau, atsakingiau ir, žinoma, greičiau.

Rūšiavimas – prieinamas kiekvienam

Egzistuoja ir atliekų tvarkymo būdas, kurio gali imtis ne tik daugelis individualių ūkių, bet ir įvairaus dydžio verslo įmonės. Tai jau daugeliui pažįstamas, o kai kurių ir aktyviai propaguojamas rūšiavimas. Jei Jus tikrai domina buitinių ar gamintoju atliekų tvarkymas youtube tikrai galima rasti daug paprastų, aiškių ir naudingų filmukų, kuriuose nurodoma, kaip derėtų elgtis su stiklo, popieriaus, plastiko atliekomis. Atlikę šį darbą galėsite didžiuotis savimi ir jaustis prisidėję prie bendros visų mūsų ateities ir gamtos likimo.

Kad rūšiavimo darbas nenueitų perniek, būtina pasirūpinti ir teisingu atliekų pašalinimu. Tam visuose miestuose įrengta gausybė rūšiavimui skirtų konteinerių. Gamintoju atlieku tvarkymas rajone ne ką sudėtingesnis – čia taip pat sudarytos galimybės taisyklingai atsikratyti plastiko, popieriaus, stiklo. Tad tereikia imtis iniciatyvos ir išnaudoti aplink esančias galimybes.

Profesionalios paslaugos – visoje Lietuvoje

Jeigu nusprendėte kreiptis pagalbos į profesionalus, jie ištikimai Jūsų laukia visoje Lietuvoje, kiekvieną dieną pasiruošę padėti, išmokyti, patarti. Galite specialistus išsikviesti telefonu, vykdami į įmonių būstines. O gamintoju atlieku tvarkymas elektroniniu būdu leidžia išspręsti šią problemą neiškeliant kojos iš namų. Pakanka interneto ir kompiuterio arba išmanaus telefono. Todėl, kad ir kur bebūtumėt, kad ir ką bedarytumėt, visada galite tinkamai pasirūpinti atliekomis, o po to drąsiai vadintis protingu, atsakingu, sėkmingu gamintoju, draugišku pirkėjui ir aplinkai.

Atsakingas gamintoju atlieku tvarkymas – pirmasis sėkmingo verslininko požymis.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress