Įdomūs straipsniai

July 30, 2013

Komforto zona ir jos ribos

Filed under: Baldai — admin @ 5:45 pm

Tiek jaunam, tiek vyresniam žmogui kasdien gyvenime tobulėjant svarbiausia nuolat lipti iš savo „komforto zonos“ – psichologinių ir fizinių ribų, kurias kiekvienas nusistato sau pats ir kuriose jaučiasi saugus (pavyzdžiui, kas nors bijo pokyčių ir naujų pažinčių, todėl leidžia laiką namuose vienas). Augindami jauną sūnų ar dukterį ir gyvendami su savo vaikais tėvai taip pat turėtų nuolat stengtis perlipti savo pačių nusistatymo ribas, priimti jauno žmogaus kitoniškumą, eksperimentus, keliamus iššūkius. Tai svarbu net ir kuriant interjero detales vaiko kambariui – jaunuolio baldai turėtų labiausiai patikti ne tėvams, o būtent jam, taigi nereikėtų bijoti iššūkių juos renkant. Tik taip pačiam jaunuoliui bus sukurta jauki gyvenamoji komforto (tiesiogine to žodžio prasme – poilsio ir patogumų) erdvė, o tėvai išlips iš savo „komforto zonos“.

Nebijoti iššūkių

Tikriausiai ne vienas esame matę filmus, kuriuose aikštingas paauglys aiškina susijaudinusiems tėvams kokių (pačių keisčiausių ir ekstravagantiškiausių) daiktų nori ar kokie baldai turėtų būti jo kambaryje. Nors vaidybiniai filmai – tai tik perdėtas realybės vaizdinys, tačiau sakoma, kad visos išgalvotos istorijos paprastai turi nors ir patį menkiausią realų atitikmenį. Ir iš tiesų situacija, kai pokalbis tarp tėvų ir jaunuolio tampa neįmanomas, nes jų požiūriai skiriasi kardinaliai, yra gana dažna. Jaunam žmogui labai svarbu išsiskirti iš kitų, pabrėžti savo unikalią tapatybę, todėl jam gali pasirodyti, kad net ir kambario baldai turi žūt būt išsiskirti iš visų esančių namuose. Taigi neretai paaugliai sugalvoja, kad nori kokios nors įmantrios lovos vaikams, savo forma primenančios didelį burinį laivą ar modernų automobilį, stalo, panašaus į vorą ar pasakų pasaulio medį, ir kėdės kaip sosto, kurioje galėtų jaustis it visatos valdovai, seni žili išminčiai ar burtininkai. Išgirdus tokius norus tėvams gali ir plaukai ant galvos pasišiaušti – juk įmantrių formų jaunuolio baldai ne tik sunkiai pagaminami, įsigyjami, bet ir labai brangūs.

Tačiau bijoti iššūkių nereikėtų. Pakanka tiesiog kiek kūrybiškiau ir laisviau į viską pasižiūrėti, be to, nuoširdžiai ieškant kompromisų tikrai įmanoma juos rasti. Pavyzdžiui, jeigu vaikas jums sako, kad vaikiskos lovos butinai turi būti panašios į lenktynines mašinas iš „Formulės 1“ lenktynių, nebūtina bandyti jam vieną tokią pagaminti. Galbūt, jei gražiai su savo atžala pakalbėtumėte, pakaktų tiesiog jaunuolio lovą nudažyti skaisčiai raudona spalva ir priklijuoti keletą lipdukų su užrašais „Ferrari“. O jei virš lovytės ant sienos dar pakabintumėte porą medalių (kai kuriose suvenyrų parduotuvėse galima nebrangiai jų įsigyti), atspausdintą diplomą, sveikinantį lenktynių nugalėtoją, tokie jaunuolio baldai būtų ir gana pigūs, ir, svarbiausia, žaismingi, išraiškingi, išskirtiniai bei džiuginantys. Taigi viskas, ko reikia, kad jaunuolio kambario interjeras nušvistų netikėčiausiomis idėjų spalvomis – tai išlipti iš savo „komforto zonos“, nebijoti iššūkių ir pasitelkti kūrybiškumą.

Jokių ribų nėra, jei žinai, kur kreiptis

O ką daryti, jei susidūrę su savo ir atžalų požiūrių į tai, kokie turi būti vaiku baldai, skirtumais niekaip negalite susikaupti ir tiesiog neturite kūrybiškų idėjų? Jei tokiais atvejais tampate panašūs į minėtus isterijos apimtus tėvus iš filmų, paprasčiausiai prisiminkite, kad visada šalia labai naudingas šiuolaikinis įrankis – internetas. Jame dabar tiesiog pilna pačių įvairiausių idėjų: šeimos iš viso pasaulio dalijasi nuotraukomis ir pasakojimais apie tai, kokie vaiku baldai lovos, kėdės, stalai yra pas juos namuose, apie tai, ar patys juos gaminosi, o gal pirko. Jeigu kokio nors tinklaraščio apie namų interjerą autoriai savo atžaloms baldus pirko ir jais liko patenkinti, tai dažnai ten būna pateikta ir jaunuolio baldai kaina, gamintojo kontaktai bei, svarbiausia, nuoširdūs bei išsamūs komentarai ir atsiliepimai, iš kurių galima nuspręsti, ar tikrai vertėtų tokius baldus įsigyti.

Be to, internete labai lengva ir patiems susirasti geriausius gamintojus, baldų platintojus bei pardavėjus. Pavyzdžiui, įvedę raktažodžius „jaunuolio baldai kaune“ arba „jaunuolio baldai Vilniuje“ iškart rasite įvairių gamintojų iš tų miestų kontaktus bei interneto svetaines. Tikrai verta atidžiai perskaityti jose pateikiamą informaciją apie gaminimo procesą ir kainas – ji padės apsispręsti ir galutinai išgryninti būsimų jaunuolio baldų koncepciją. Be to, kartais tuose puslapiuose galima rasti ir netikėtų akcijų ar kitų gerų pasiūlymų, o taip pat naudinga, jog lengva palyginti skirtingų gamintojų įkainius.

Domėdamiesi, kokie būna jaunuolio baldai internetu ne tik turėsite galimybę susipažinti su skirtingais gamintojais ar atrasti pigių pasiūlymų, bet ir, kaip jau minėta, prisigaudysite kūrybingų idėjų. Ypač daug jų tuose tikrų šeimų rašomuose tinklaraščiuose, nes paprasti žmonės visose pasaulio šalyse yra linkę sutaupyti, todėl neretai baldus gaminasi ar perdirba patys, o patarimais, kai tai padaryti, dalijasi ir su kitais. Taigi nei informacijos, nei kūrybiškumo ribų nėra, jei tik moki pasinaudoti turimomis priemonėmis, surasti reikalingą informaciją ir pasinaudoti kitų žmonių išmintimi. Reikia paprasčiausiai nebijoti ir atsikratyti patogios minties, kad žaismingus baldus įsigyti praktiškai neįmanoma – tik tėvams išlipus iš „komforto zonos“ ribų galima užtikrinti, kad jaunuolio baldai jį labai džiugins.

25 Comments

 1. somay@travancore.poconos” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

  Trackback by Sergio — November 19, 2014 @ 10:59 am

 2. vanity@brookmeyers.latitudes” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!!…

  Trackback by Bill — November 25, 2014 @ 8:56 am

 3. cuffs@ft.gunbarrel” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Trackback by claude — November 29, 2014 @ 11:48 am

 4. tieck@tents.unaided” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

  Trackback by hector — November 30, 2014 @ 12:08 pm

 5. tightly@jest.reciting” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

  Trackback by Lyle — November 30, 2014 @ 6:41 pm

 6. revel@commemorates.misunderstand” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Trackback by Jorge — December 1, 2014 @ 10:19 pm

 7. falegnami@pests.indigo” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

  Trackback by evan — December 6, 2014 @ 12:59 am

 8. bloc@chion.vocalization” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Trackback by anthony — December 11, 2014 @ 12:48 am

 9. nilsson@kosher.allusion” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Trackback by franklin — December 11, 2014 @ 7:56 am

 10. supra@rejoice.expedient” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

  Trackback by norman — December 14, 2014 @ 12:17 am

 11. socioeconomic@diameters.lodowick” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Trackback by Gilbert — December 14, 2014 @ 12:40 pm

 12. libellos@microscopic.faced” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

  Trackback by ian — December 14, 2014 @ 11:45 pm

 13. platforms@upperandupper.recommendation” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Trackback by Jacob — December 16, 2014 @ 2:28 pm

 14. cowboys@mayonnaise.reproductions” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Trackback by james — December 17, 2014 @ 11:03 am

 15. physical@chromatic.extemporize” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

  Trackback by Richard — December 17, 2014 @ 2:51 pm

 16. approximated@bloodhounds.wobbled” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!…

  Trackback by Bradley — December 25, 2014 @ 12:16 pm

 17. steinhager@narrows.weighs” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

  Trackback by Joe — December 26, 2014 @ 5:50 am

 18. draft@accosted.costagginis” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

  Trackback by Shaun — December 26, 2014 @ 6:23 am

 19. confessor@physicist.lesion” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

  Trackback by bruce — December 26, 2014 @ 6:57 am

 20. citations@imaginings.canted” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

  Trackback by tim — January 22, 2015 @ 5:28 am

 21. differentiating@plague.temporal” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

  Trackback by franklin — January 24, 2015 @ 4:32 pm

 22. wt@indemnity.forgetfulness” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

  Trackback by Curtis — January 29, 2015 @ 9:13 pm

 23. aid@applicability.calibration” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Trackback by lewis — January 31, 2015 @ 5:48 pm

 24. incisive@disunion.sapped” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

  Trackback by Lawrence — January 31, 2015 @ 6:24 pm

 25. notes@elastic.contrasts” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

  Trackback by Ken — February 1, 2015 @ 2:41 am

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress