Įdomūs straipsniai

December 30, 2015

Ką žmonės laiko seife

Filed under: 1 — admin @ 3:38 pm

Ar jūsų namuose yra seifas? Ką jūs laikytumėte seife, jeigu tokį turėtumėte? Ar pažįstate žmonių, kurių namuose būtų seifas? Kaip manote, ką jūsų pažįstami laikytų seife? Sužinokite, ką žmonės paprastai laiko seife.

Pinigai ir juvelyrika

Tikėtina, kad viešbučio seifas nebus pripildytas to paties turinio, kokio būna pripildyti bankų seifai. Bet visgi tendencija laikyti pinigus seife dar tebėra šiame pasaulyje visai populiari. Tiksliau – o kurgi juos laikyti, jeigu norite, kad stovėtų saugiai? Kai kurie žmonės vis dar gali laikyti pinigus tiesiog ten, kur gyvena, batuose ar kojinėse, kiti bijo tokio nesaugumo ir dėl to specialiai jų namuose atsiranda viešbučio seifas, ar tiesiog tokio dydžio seifas, kuriame galima kažką laikyti apskritai. Jeigu kažkas įsilaužtų į žmonių asmeninius seifus, pas daug ką tikrai rastų būtent krūvą pinigų ir juvelyrikos. Pinigai turėtų aiškią vertę, o dėl juvelyrikos dar reikėtų pasiaiškinti. Kai kas gali laikyti tokią, kuri realiai yra labai vertinga, kita turi tik simbolinę vertę – pavyzdžiui, ji yra kažkada vaikystėje padovanota, arba tai yra sentimentus keliantys vestuviniai, sužadėtuvių žiedai.

Brangios nuotraukos

Kalbant apie sentimentus, tikrai būtų vietų, kur seifas viešbučio kambaryje arba namuose saugotų paprasčiausiai brangias nuotraukas. Kitaip tariant – talismanus. Atvaizdo galia mums vis dar yra labai svarbi, ir mes dažniausiai tikime, kad kaip tik per atvaizdą gauname daug informacijos, daug stiprybės, taip pat sužadinamos mūsų emocijos, prisiminimai. Norėdami, kad visa tai ir toliau būtų išsaugota, galime netgi padėti šiuos daiktus į seifą. Tikime, kad niekas nepavogtų mūsų vaikystės nuotraukų, nes jos brangios tik mums asmeniškai. Tačiau, pavyzdžiui, nuo gaisro elektroninis seifas išgelbėtų, tad kodėl gi ten nepasidėjus savo brangių daiktų.

Dokumentai ir konfidenciali informacija

Laba daug problemų gyvenime sukelia dokumentų netekimas. Todėl daug žmonių seife laiko dokumentus. Tai yra ne tik kaip apsauga nuo kitų žmonių, bet ir apsauga nuo savęs paties. Kai žmonės nesilaiko tvarkos, tai labai greitai pameta itin svarbius daiktus. Taigi, reikia stengtis, kad būtų viskas tvarkinga. Seifas tarsi įprasmina šią situaciją, jis sukelia jausmą, kad tu turi saugoti savo daiktus, kurie tau yra svarbūs. Dėl to daugiau niekada nebesinori daryti kažką blogo, nebesinori tiesiog palikti tuos savo dokumentus netinkamoje vietoje. Visada juos ten pasidedi, ir seifai su elektronine spyna kuo puikiausiai apsaugo nuo vos ne visų pasaulio negandų.

Meno vertybės

Meno vertybės kolekcionierių akimis gali būti labai vertingos. Net ir Lietuvoje būta didelių kriminalų, susijusių su meno vertybių saugojimu (prisiminkime kunigo Mikutavičiaus nužudymą). Antikvaras, reti paveikslai ir kitokie dalykai meno vertybių lauke gali būti vertinami labai brangūs.

Ginklai

Aišku, kad ten, kur pinigai, kartu gali būti ir ginklai. Taigi, nieko nuostabaus, kad seifuose galima aptikti rimtų ginklų. Pas žmones tokiose vietose jie gali būti saugomi tam, kad nebūtų lengvai prieinami ir panaudojami ne pagal paskirtį. Blogiausia, jeigu namuose yra vaikų ir kas nors iš jų panaudoja ginklą.

Gyvūnai

Ar kada nors teko matyti, kad kažkas laikytų seife gyvūną? Vienas linksmas amerikietis savo seifą pavertė šuns būda. Vyras anksčiau buvo labai turtingas, bet vėliau nusprendė atsisakyti verslo, nes tai kenkė jo sveikatai. Jis pradėoj gyventi paprastesnį gyvenimą ir įsigijo šunį. Jam ir atidavė savo seifą, kuriame anksčiau laikė pinigus.


No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress