Įdomūs straipsniai

March 7, 2015

Kaip 50 pilkų atspalvių keičia požiūrį į intymias prekes

Filed under: Pirkiniai — admin @ 11:13 am

Po to, kai kažkokiu stebuklingu būdu pasaulyje išpopuliarėjo knyga „50 pilkų atspalvių“, įvairios intymios prekes turbūt daugeliui knygos skaitytojų ėmė atrodyti kaip viliojantis dalykas. Literatūros kritikai šį romaną, o gal trilogiją, laiko bulvariniu skaitalu, gal net nevertu knygos  pavidalo. Kartais ji pavadinama ir kaip nors kitaip, tik kaip pornografines prekes propaguojanti literatūra. Iš tiesų, ir skaitytojai sutinka, kad intymios knygoje aprašomos scenos ir jų gausa tikrai skiriasi nuo lig tol skaitytų knygų ir romanų. Taigi, pasaulis vieningai sutaria, kad jis jau niekada nebebus toks, koks buvo iki šiai knygai atsirandant. O jeigu  į šią situaciją pažvelgtume iš kitos pusės – iš pusės tų, kieno gyvenime intymios prekes galima vadinti pragyvenimo šaltiniu? Štai ką apie pokyčius kalba Tadas, vienos intymios parduotuvės vadybininkas, gerai matantis, kaip ši knyga veikia prekes, pirkėjų požiūrį į jas, visą mąstymą ir pirkimo įpročius (vardas pakeistas).

Kokios intymios prekes žmonių mėgstamos buvo iki knygos išleidimo, ir kokias dabar?

Sakyčiau, kad pagrindiniai pokyčiai gal būtų ne pačių prekių pirkime, o žmonių požiūryje. Anksčiau galėjau fiksuoti tendenciją, kad intymios prekės iš tiesų buvo labai privatus, slaptas reikalas. Jeigu kažkur buvo parduodamos intymios prekes Vilniuje, tai pirkėjas turėdavo tiesiog kone iš visų jėgų stengtis pasislėpti nuo kitų, jeigu kažką pats sugalvodavo nusipirkti. Bet tai čia, atminkime, dar sostinė, kurioje viskas visada labiau toleruotina. O kaip gi kiti miestai? Pavyzdžiui, intymios prekes Kaune – gal ten dar atsargiau reikėdavo pirkti? Nors lytinį gyvenimą gyvena visi suaugę žmonės (ar dauguma), tačiau kažkodėl tik labai nedidelei daliai žmonių reikėdavo kažko iš sekso prekių parduotuvių. Po šios knygos daug kas tiesiog kitaip ėmė žiūrėti į seksą.

Kam šie pokyčiai aktualesni: vyrams ar moterims?

Turbūt daugiau dabar ateina dėmesio iš moterų. Intymios prekes moterims tapo gana populiarios, tačiau, sakyčiau, kad ir vyrai perka kartais tas pačias. Iš esmės, tai tuomet tampa intymios prekes poroms. Juk santykiai dažniau yra bendri, o ta knyga parodo, kaip galima įdomiai, leidžiant fantazijai veikti, turėti gerą bendrą miegamojo gyvenimą. Tarkime, botageliai arba visokie lubrikantai, jie paprastai reikalingi tiems, kas užsiima žaidimu ne vienas.

Ką patartumėte savo pirkėjams, kokį požiūrį į tokius pirkinius, kaip intymios įvairios prekes, verta išsiugdyti?

Patarčiau nebijoti fantazuoti, nebijoti peržengti ribų. Jeigu religija jums leidžia daryti ką nori, tai kodėl kitokie įsitikinimai turi trukdyti? Jau seniai visi propaguoja nesantuokinį seksą, ir tai atrodo kaip normalu, o, pavyzdžiui, intymios prekes vyrams dar kartais būna neišbandytas dalykas. Arba vyrai bijo kartais pasakyti moterims, ką galvoja – kaip ir moterys. Tačiau reikia kalbėtis, svajoti ir nebijoti ieškoti naujų malonumų.

Kokios intymios prekes vis dėlto dažniausiai žmonių dabar perkamos?

Kaip ir visais laikais, vis dar paklausios tos pačios intymios prekes: vibratoriai, apsisaugojimo priemonės, prezervatyvai, lubrikantai. Tokius dalykus net galima pavadinti kažkokia klasika. Net ir konservatyvių pažiūrų žmonės tokias prekes paprastai perka, jiems nebūna problema. Tokios intymios prekės net ne būtinai mano sekso prekių parduotuvėje gali būti populiarios, kai kurios jos tikrai gali būti ir iš paprastų, paprastesnių parduotuvių, didelių prekybos centrų. Tačiau dabar labai padažnėjo prekyba antrankiais, daugiau visokių seksualių apatinukų arba rinkinių, skirtų grubesniam seksui.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress