Įdomūs straipsniai

October 26, 2016

Kaip įsigyti gerą spausdinimo įrangą?

Filed under: 1 — admin @ 5:25 am

Daugumoje namų ir praktiškai visuose biuruose šiandien stovi bent po vieną spausdintuvą. Jo prireikia net ir tiems, kurie reikiamus dokumentus spausdinasi vos kelis kartus per pusmetį. Todėl visai nenuostabu, kad spausdintuvai nuolat tobulinami. Gamintojai turi įtikti vis įnoringesniems, šiuolaikiškesniems klientams. Dėl šios priežasties ir naujo spausdintuvo pasirinkimas ne visuomet yra lengvas. Išvengti klaidžiojimo po parduotuves galima išmanant asortimentą ir taikant kelias gudrybes.

Ką ir kiek spausdinsite?

Gero spausdintuvo paiešką reikėtų pradėti nuo poreikių konkretizavimo. Jie tiesiogiai susiję su spausdinimo įrangos tipu, veikimo principu. Visus spausdintuvus galima skirstyti į 2–3 pagrindines kategorijas. Tai – rašaliniai, lazeriniai ir LED įrenginiai. Jie ne tik veikia skirtingai, bet ir yra tinkami skirtingiems darbams atlikti. Skiriasi ir jų gamintojai – pavyzdžiui, spausdintuvai citizen yra ne visų trijų tipų.

Rašaliniai spausdintuvai naudojami versle ir namuose. Tai – senesnės kartos modeliai, kurių rašalo kasetes reikia nuolat pildyti. Jie gali spausdinti ir spalvotai, ir nespalvotai. Tačiau šių įrenginių eksploatacinės išlaidos yra palyginti aukštos. Nors jie gali taupiai naudoti elektros energiją, kasečių pildymas ar keitimas yra nepigus poreikis. Be to, rašaliniai spausdinimo įrenginiai garsiai dirba, o spalvotos dalys ant lapo atrodo ne itin kokybiškai. Taigi, juos geriausia rinktis, jei spausdinimo poreikiai yra minimalūs.

Visai kitokiomis savybėmis pasižymi nespalvoti ir spalvoti spausdintuvai, veikiantys lazerio principu. Jie dirba tyliai, greitai ir sklandžiai, užtikrindami puikią atspausdinto vaizdo ir teksto kokybę. Anksčiau tokie įrenginiai dėl aukštos kainos buvo naudojami tik biuruose, tačiau šiandien, nukritus kainoms, juos lengva rasti ir namuose. Šie prietaisai neretai patobulinami įdiegiant papildomas funkcijas. Juos lengva prijungti prie kitokios technikos, sukurti ir kopijuojantį, ir spausdinantį, ir vaizdą nuskaitantį aparatą.

LED spausdintuvai biurams ir namams – taip pat neblogas pasirinkimas. Jie yra dar modernesni, nei lazeriniai pirmtakai. Tokie spausdinimo įrenginiai kainuoja mažiau ir lemia ne tokias dideles eksploatacines išlaidas. Deja, kol kas rinkoje šio tipo prietaisų yra visai nedaug. Neabejotina, kad jų kiekis ateityje išaugs dėl paklausos. Dabar galima arba rinktis iš kelių esamų gamintojų, arba pasidairyti gero varianto užsienyje.

Kiti gero spausdintuvo požymiai

Norint įsigyti patikimą, poreikius atitinkantį įrenginį, reikia išmanyti ne tik prietaisų tipus. Ne mažiau svarbu yra konkretizuoti naudojimo sąlygas, finansines galimybes. Pavyzdžiui, jei prietaisas bus naudojamas biure lipdukams gaminti, geriausiai lūkesčius atitiks specializuoti etikeciu spausdintuvai. Žinant tokias gaires jau galima svarstyti apie kainą ir patikimumą.

Šiandien vis dažniau įsigyjami spausdintuvai internetu. Tai – ne tik šiuolaikiškas, bet ir labai protingas sprendimas. visų pirma, prekyba internete kainuoja pigiau tiek pardavėjui, tiek pirkėjui. Todėl ir kainos čia ženkliai mažesnės. Be to, tokiu būdu sutaupoma ir laiko. Juk pereiti kelias virtualias parduotuves užtrunka gerokai mažiau laiko, nei bindzinėjimas po eilę riboto ploto fizinių prekybos vietų.

Kai aktualūs geri spausdintuvai kaina vis tiek išlieka svarbi. Internete pinigine pasirūpinti lengviau. Čia skelbiama gerokai daugiau akcijų, išpardavimų. Jų metu galima sutaupyti ne vieną dešimtį eurų. Kartais siūlomas ir nemokamas, greitas prekių pristatymas, nuolaida kitam apsipirkimui ar ilgesnė garantija. Taigi, išlošiama tikrai nemažai.

Kiekvienam žmogui ar įmonei geri spausdintuvai pasižymi vis kitokiomis ypatybėmis. Vis dėlto patikimumas, patogumas, funkcionalumas ir kokybė yra kertiniai dalykai. Todėl skirti laiko atidžiai šių įrenginių paieškai tikrai verta – nebent svajojama apie dar vieną gremėzdišką, retai naudojamą daiktą.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress