Įdomūs straipsniai

June 30, 2015

Kaip pasirūpinti savo ir artimųjų akimis?

Filed under: 1, Sveikata — admin @ 11:34 am

Rega – jutimas, be kurio sunku išsiversti visose mūsų gyvenimo sferose. Daugelį mintis apie akiu klinika gąsdina, tačiau regėjimo priežiūrai dėmesio skiriama nedaug. Gydytojų teigimu, profilaktinė akių apžiūra gali išgelbėti ne tik regą, bet ir gyvybę. Tam, kad iki pat senatvės galėtume matyti sodrias spalvas ir aiškius kontūrus, reikia visai nedaug pastangų.

Kada ir kam eiti pas gydytoją?

Šiais laikais akys alinamos nuolat ir aktyviai. Nemaža dalis piliečių tiek darbą, tiek pramogas sieja su kompiuterio ekranu. Šie žmonės retai kada pasirūpina tinkamu apšvietimu ar taisyklinga laikysena. Susimąstoma tik vėliau, atsiradus nemaloniems regos sutrikimų simptomams. Tačiau apsisaugoti nuo tokių sveikatos problemų tikrai įmanoma.

Gydytojai rekomenduoja atlikti regėjimo tyrimus bent kartą per metus. Kai skubiai prireikia aplankyti akiu klinika darbo laikas neatrodo svarbus. Taip turėtų būti ir tuomet, jei planuojama profilaktinė patikra. Paprasti tyrimai aktualūs skirtingo amžiaus žmonėms. Stebėti regą ir jos pokyčius derėtų nuo pat kūdikystės iki senatvės. Tokiu būdu galima laiku diagnozuoti esamą ar gresiančią ligą.

Vaikystėje svarbu kuo anksčiau pastebėti galimus regos sutrikimus. Mažyliams neretai diagnozuojama trumparegystė arba toliaregystė, žvairumas, akių uždegimai ir įgimtos ligos – glaukoma, katarakta. Rimtų ligų simptomai gali pasirodyti ir 20–45 metų amžiaus žmonėms. Todėl periodiškai lankoma akiu klinika klaipeda ar kitame mieste gali padėti išsaugoti sveikatą. Patikrinti akių būklę yra būtina, jei:

  • Patyrėte akių traumą, sužalojimų.
  • Akys greitai pavargsta.
  • Jaučiate akių sausumą, dirglumą.
  • Tam, kad matytumėte, į daiktus žvelgiate iš labai arti arba atvirkščiai – atsitraukę.
  • Dažnai kamuoja galvos skausmas.
  • Negalite įžiūrėti daiktų, jų kontūrų ir detalių prieblandoje.

Pastebėję tokius simptomus, nedelsdami pasidomėkite artimiausia akiu klinika ir užsiregistruokite vizitui.

Kaip pasirinkti tinkamiausią gydytoją?

Jei norite nuosekliai rūpintis savo ar artimųjų regėjimu, galite rinktis iš kelių būdų. Paprastai akis tikrina valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys specialistai. Tačiau jei norite išvengti galimo laukimo eilėje, galite rinktis ir privačią įstaigą. Jei gyvenate pajūryje ir jums aktuali privati akiu klinika klaipeda gali išties maloniai nustebinti pasiūla. Panaši situacija yra ir kituose didmiesčiuose. Taigi, geriausią specialistą galite rinktis pagal klinikos vietos patogumą.

Kitas atrankos kriterijus yra gydytojų kompetencija. Jei jūsų dėmesį jau patraukė kokia nors akiu klinika atsiliepimai gali tapti puikiu pasirinkimo argumentu. Pasidomėkite pacientų vertinimu, skelbiamu internete. Taip pat galite paklausinėti kolegų ar draugų – galbūt jiems yra tekę lankytis jus sudominusioje klinikoje. Verta pasidomėti ne tik bendra klinikos reputacija, bet ir įrangos amžiumi, gydymo metodais ir galimybėmis.

Kliniką pasirinkti galite ir pagal paslaugų kainą. Šiuo atveju verta palyginti kelias tame pačiame mieste veikiančias klinikas. Pasidomėkite, kiek kainuoja paprasta konsultacija. Jei jums jau yra paskirta gydomoji procedūra, naudinga atsižvelgti ir į jos kainą. Paprastai akiu kinika akcija vilioja skirtingo amžiaus pacientus. Todėl naudinga pasidomėti ir čia taikomomis nuolaidomis. Tam, kad atrasti pigiausią variantą būtų lengviau, pasinaudokite internetu. Jei norite sutaupyti, galite paieškoti ir patrauklaus masinio apsipirkimo pasiūlymo.

Regėjimas – tai gamtos dovana, kurią privalome tausoti. Akiniai, kontaktiniai lęšiai, operacijos yra ne tik įgimtų ligų, bet ir aplaidumo rezultatas. Todėl norėdami matyti pasaulio grožį turime pasirinkti patikimą akiu klinika ir aktyviai reaguoti į bet kokius regėjimo pokyčius. Profilaktinė apžiūra turėtų būti ne papildomas, varginantis rūpestis, o sveikas visų šeimos narių įprotis.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress