Įdomūs straipsniai

June 26, 2015

Kaip santykius sugriovė skolos

Filed under: valiuta — admin @ 2:03 pm

Sakoma, kad kreditas internetu yra daug geriau nei skolintis iš draugo. Nes niekas taip negriauna draugystės, kaip atsiradusios ir tebesitęsiančios skolos. Netikite? Štai jums keli pavyzdžiai iš gyvenimo, kaip žmonėms būtent skolos ir apkartino taip kasdienybę. Šiems žmonėms internetu užsakytas kreditas tikrai būtų viską išsprendęs daug paprasčiau.

Statė namą

Viename mažame mieste gyvenantis Petras sako, kad kreditas internetu jam atrodė kažkoks nepatikimas naujoviškas dalykas. „Man atrodo, kad turėsiu parduoti velniui sielą, o mane nuo vaikystės tėvai mokė su tokiais dalykais neprasidėti. Be to ir internetu naudotis nemoku, o kreditas, atsirandantis iš oro, man atrodo kažkoks nepatikimas dalykas, kaip koks stebuklas. Taigi, nusprendžiau pasiskolinti pinigų pas brolį. Jis kaip tik varinėjo mašinas iš Vokietijos, ir buvo visai gerai prasigyvenęs. Man reikėjo kelių tūkstančių litų, kad galėčiau pradėti statybas. Jau daug buvau ir pats susitaupęs, ir tas kreditas internetu, jeigu būčiau jį ėmęs, būtų lygiai taip pat pagelbėjęs, kaip ir brolio pinigai. Bet kažkaip atrodo, kad iš brolio skolintis yra lengviau, nes viskas sava, patikima, tu viską žinai, kaip kas, žinai, ko gali tikėtis“, – pasakoja vyras.

Tačiau jo brolis prisimena, kad tas paskolintas kreditas internetu jau geriau būtų buvęs duotas. Dabar skola tiesiog sugadino santykius. „Kiekvienam žmogui patarčiau, kad jau geriau kreditas internetu iki 10000, negu skola iš artimo žmogaus. Tu pasiskolinai, ir toliau jau tampykis su ta bendrove, kuriai esi skolingas. Juk kreditas internetu visa para skolinamas, gali bet kada ten gauti, dar kartais net lengviau, nei imant iš giminaičio ar draugo.  Man ir pačiam, kad galėčiau Petrui paskolinti, teko susispausti. Turėjau gerai pasiskaičiuoti, pardaviau net vieną traktorių, kurį visada laikydavau „juodai diena“. Na ką padarysi, reikia broliui padėti. Tačiau paskui paaiškėjo, kad jis nenori nieko grąžinti, kaip buvom sutarę. Kai ant tavo galvos yra kreditas internetu ilgalaikis, tai tu negali sau leisti daryti tokių dalykų. Tu tada turi vis tiek viską tvarkingai mokėti, nes jei nemokėsi, žinai, kas tavęs laukia. Kad ir kokiomis gražiomis sąlygomis pasiskolini, ar tai būtų kreditas internetu, pirmas kreditas nemokamai, ar kitokia paskola, bet kai ji oficiali, tai tu bijai ir riboji save, kad tik laiku grąžintum. Kai paskolina draugas, tada niekas nesvarbu. Gyveni, kaip gyvenęs, tik prisigrobęs pinigų. Viską sau leidi, ir atostogauti, ir gražiai gyventi, nieko daugiau nebereikia daryti“, – pasakoja Petro brolis.

Geriausi draugai išsiskyrė

Geriausios draugės taip pat įkišo koją į šitą spąstų kilpą. Ieva sako, kad žinojo, jog paskola internetu Anglijoje teikiama net gyvenant, svarbu, kad tu esi Lietuvos pilietis. Tačiau tuo pačiu galvojusi, kad kam jai tos paskolos internetu Anglijoje, jeigu ji gali tiesiog normaliai pasiskolinti iš draugės, tada nereikės ir jokių palūkanų mokėti. „Draugė sakė, kad jos bičiulis griebėsi paskolos internetu Airijoje, ir kad visai neblogai išėjo. Bet aš pamelavau, kad man užsienyje nesuteikia, nes norėjau pigiau apsieti. Norėjau tiesiog pasiskolinti ir čia greitai atidirbus atiduoti. Juk žinote, Anglijoje visi labai gerai uždirba, žmonės turi daug pinigų, todėl yra tokie laimingi. Deja, tai turbūt yra tik iliuzija. Nes man nepavyko gerai uždirbti, o paskui mane ir iš to darbo atleido, ir grąžinti pinigų, kaip žadėjus, nebegalėjau. Taigi, skola išskyrė mūsų draugystę“, – nusivylusi pasakoja mergina.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress