Įdomūs straipsniai

February 19, 2015

Kaip teisingai skalbti

Filed under: Buitis — admin @ 12:42 pm

Pirmas dalykas, kuris mus neramina, kai ima gesti skalbimo masinos veikimas, tai, kad neturėsime, su kuo skalbti. Esame įpratę kažką dėl kažko visuomet apkaltinti. Jeigu neskalbia mašina – iškart norisi ją apkaltinti ir pasakyti, kad tai technika dėl visko kalta. Tačiau iš tiesų net ir pačios geriausios skalbimo masinos „Samsung“ ar kitokios gali veikti blogai, jeigu mes patys naudojamės  su jomis kvailai. Kaip reikia skalbti, kad ir technika tarnautų pakankamai ilgai, ir jūsų drabužiai būtų gražūs bei tinkamai išskalbti.

Naudokite tinkamas priemones

Jeigu ieškojote skalbimo masinos pigiau, ją vis tiek galite išlaikyti, kaip veikiančią it brangiausią, jeigu mokėsite ją prižiūrėti. Daugybės žmonių naudojamas vanduo yra kalkėtas. Sunku išvengti tokios stigmos – gyvename tokiame pasaulyje, kur vanduo visiems atbėga vienodas, vandentiekio vamzdžiais. Taigi, turime ir naudoti tokį, juk iš parduotuvės penkių litrų kanistrų neprisipirksi, ir į skalbimo mašiną nesusipilsi. Kaip gyventi, kad tas vanduo mums nesuėstų skalbimo mašinų? Įsivaizduokite apkalkėjusį kriauklės arba vonios kraštą. Jeigu ant jo padėsite citrinos griežinėlį, po kelių valandų tose vietose kalkių išvis neliks. Taigi, kalkėtas vanduo yra išsprendžiama problema, naudojant atitinkamas priemones. Todėl reikia naudoti tam tikrus vandenį minkštinančius dalykus, kurių galite įsigyti ten pat, kur ir skalbimo miltelių. Apsaugoti skalbimo masinos vien tik skalbimo milteliai negali – reikia ir kalkes pašalinančių medžiagų.

Vėdinkite

Pastebėsite, kad, išskalbus drabužius, jų ilgiau neišėmus iš skalbyklės, šie įgaus nemalonų kvapą. Galima sakyti, tiesiog praruks. Tai poveikis, kurio tikrai nepageidaujame, todėl rūbus stengiamės išimti kuo greičiau. Bet ar pagalvojate, kas vyksta pačios skalbimo masinos viduje tuo metu, kai ten viskas uždaryta? Net jeigu ir išsiėmėte skalbinius, vis tiek gali būti, kad pati skalbimo mašina viduje patiria tą patį rūgimą. Tam, kad nerūgtų, nepelytų, išsivėdintų drėgmė, palikite dureles praviras, neuždarykite jų aklinai, nes tai nėra labai sveika skalbimo mašinai.

Saugokite rūbus

O dabar pakalbėkite apie pačius drabužius. Net ir geriausios skalbimo masinos atsiliepimai gali būt negeri, jeigu tiesiog nemokate tinkamai skalbti. Visų pirma, reikia rūšiuoti drabužių spalvas. Niekada neskalbkite, tarkime, mėlynų džinsų su baltais marškinėliais, nes pastarieji po skalbimo gali būti pilki ar melsvi, o nusidažę tikrai ne taip tolygiai, kad tuojau pat norėtumėte juos nešioti. Taigi, jums reikia pirmiausiai tinkamai rūšiuoti skalbinius pagal spalvas. Tam yra numatyti net skirtingi skalbimo milteliai. Kodėl? Nes tai tiesiog skirtingi poreikiai. Tarkime, baltiems skalbiniams skalbti puikiai tiks skalbimo milteliai, kuriuose jau savaime yra baliklių, tai paryškins skalbinių baltumą.

Taip pat svarbu nustatyti tinkamą temperatūrą. Taigi, skalbinius iš tiesų reikia rikiuoti ir pagal jų pagaminimo medžiagą. Jeigu skalbiate vilną, neskalbkite jos su kokiomis paklodėmis lininėmis. Linui reikia aukštos temperatūros, tai visai kitoks pluoštas, o kokiai nors elastingai sintetikai arba vilnai – pačios žemiausios. Be to, kartais ant audinių ir rūbų etiketėse pateikta informacija ir yra viskas, ko reikia. Būna parašyta ir kokioje temperatūroje galima skalbti, ir ar galima kišti į džiovyklę. Skalbimo masinos akcija pasitvirtins tik tada, jeigu ir patys mokėsite naudotis naujuoju savo pirkiniu.

Taigi, prisiminkime, kokios yra pagrindinės efektyvaus skalbimo taisyklės. Pirma, rūpinkitės savo skalbimo mašina ir naudokite vandens minkštiklį, kalkių įšvalytoją, be to, palikite, kai neskalbiat, dureles atidarytas. O skalbinius rūšiuokite pagal spalvą ir pagal temperatūrą.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress