Įdomūs straipsniai

February 13, 2017

Trys keliaraiščių spalvos skirtingoms asmenybėms

Filed under: Apatinis trikotažas — admin @ 10:49 am

Kada naudojamas toks netradicinis (o gal kaip tik – tradicinis, ritualinis) aksesuaras kaip keliaraisciai? Įprasta juos matyti naudojamus vestuvių ceremonijos metu, tačiau iš tiesų įmanoma aptikti ir kitokių naudojimo bei pasirinkimo galimybių. Pavyzdžiui, balti keliaraiščiai dažniausiai naudojami vestuvėse, tačiau taip pat jie bei spalvoti keliaraisciai gali būti pastebimi ir erotiniuose kontekstuose. Juos galima priderinti prie seksualių apatinių ir naudoti kaip vieną iš aprangų miegamojo veiklai. Žinoma, klasikiniai balti keliaraiščiai dažniau naudojami būtent vestuvėse. Tai sena tradicija, susijusi su nuotakos nekaltybe. Šią tradiciją kritikuoja feminizmas, kadangi moteris tampa tarsi daiktu, kurį gauna vyras. Bet visgi net ir modernios jaunos susituokiančios poros dažnai dėl linksmumo vis tiek laikosi šios tradicijos ir keliaraištis vis tiek atlieka savo vaidmenį vestuvėse. O ką galvoti apie spalvotus keliaraiščius? Nebūtina tuo tikėti, tačiau galima linksmai pažvelgti į psichologinį portretą tų, kas naudoja skirtingų spalvų keliaraiščius.

Baltas

Taigi, jeigu įprastu Vakarų kultūros susitarimu baltas keliaraistis yra pasirenkamas kaip vestuvinė nekaltybės simbolika, tai galima numanyti ir moters charakterį, kuri tokios spalvos keliaraištį renkasi miegamojo pramogoms. Balta spalva yra tyrumo simbolis, tačiau labai dažnai ji tampa ir pačiu didžiausiu simuliakru. Istorijoje daug atvejų, kai iškeliama balta (taikos, pasidavimo) vėliava iš tiesų būdavo apgaulė ir galbūt laivas, keliantis baltą vėliavą, vėliau iškeldavo ir piratų, kai jau susprogdindavo ar užgrobdavo priešininkų laivą. Taip, kaip leidiniai, kurių pavadinimas būdavo „Tiesa“ arba „Laisvė“ iš tiesų dažnai talpindavo ne tiesą ir cenzūrą, faktų iškraipymą, taip ir labai pretenzinga balta spalva dažnai tampa tik išpažįstamų tiesų simuliakru. Grįžtant prie keliaraiščio temos, verta prisiminti, kad ir istorijoje gausu atvejų, kada net kilmingos karalienės klastodavo pirmąją vestuvių naktį savo nekaltybės faktą ir ant paklodžių būdavo praliejamas visai ne tas kraujas, o bet koks kitas, idant įrodyti, kad nekaltybė atimta tik tuomet. Taigi, vestuvėms naudojamas šiais laikais baltas seksualus keliaraištis gali toli gražu nieko nebereikšti apie jo simboliką, o kartu būti tik pretenzingu žaidimu. Mūsų kultūroje nekaltybės fenomenas seniai nieko nebereiškia, kaip ir santuoka yra tik svarstytinas susitarimas, kuris reikalingas ne visoms poroms. Tačiau šis aksesuaras vis dar naudojamas paprastuose miegamojo erotiniuose kontekstuose, kai yra imituojamas tyras žaidimas, apsirengiama baltais apatiniais ir t. t.

Juodas

Vargu, ra kurioje nors kultūroje juodas keliaraistis internetu galėtų būti realiai naudojamas vestuvėms ar kitai ritualinei šventei. Jis paprastai yra naudojamas tik miegamajam, siekiant paįvairinti sekso žaidimus ir renkantis įvairius seksualius apatinius drabužius. Galima sakyti, kad juoda yra kone tradicinė spalva, siekiant suteikti erotikos gyvenimui. Juoda yra patraukli, nes ji gana praktiška, ji paslepia netobulumus ir viską įvelka į subtilios paslapties šydą, o tai, kas paslaptinga, tas visada vilioja.

Raudonas

Nors mergvakaris jau seniai nebeatitinka savo tikrosios paskirties ir esmės, tačiau vis dar gali matyti moteris prieš vestuves audringai švenčiant šią šventę. Vienos merginos renkasi tiesiog su vestuvėmis nesusijusias linksmas šėliones su draugėmis, kitos koncentruojasi būtent į vestuvių simboliką. Tačiau mergvakaris tarsi yra „paskutinis panuodėmiavimas“ prieš išeinant vedybinio gyvenimo keliu. Raudona simbolika reiškia aistrą, karštį, pasidavimą instinktams. Todėl ir raudonas keliaraištis dažniausiai bus išvystamas ant visų pamergių ir būsimos nuotakos kojų, švenčiant šią šventę, kurią dažniausiai audringos šventikės mėgsta pademonstruoti visuomenėje.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress