Įdomūs straipsniai

June 26, 2013

Knygos

Filed under: 1 — admin @ 10:29 pm

Su knyga – nors į pasaulio kraštą

Augant technologijoms, atsiranda vis daugiau laisvalaikio praleidimo būdų. Tačiau ne visi šalies gyventojai turi finansinių galimybių išbandyti visas trokštamas pramogas. Tad šiais laikais pastebima tendencija, jog vis daugiau žmonių praleidžia nemažai laisvo laiko su knyga rankoje, kadangi tai – palyginti nebrangi laisvalaikio praleidimo forma. Knygos skaitomos tiek kelionės metu, tiek ilsintis paplūdimyje ar jaukiai leidžiant laiką namie. Knygos – puikus pasirinkimas ne tik dėl to, jog jos plečia žmogaus akiratį, bet ir, pasak psichologų, padeda sumažinti polinkį į depresyvią nuotaiką. Tad kokias knygas verta skaityti?

Kaip pasirinkti tinkamiausią?

Kiekviena knyga palieka pėdsaką žmogaus galvosenoje ir sieloje, tad itin svarbu atidžiai pasirinkti ne tik ką reikia skaityti, bet ir kaip skaityti. “Ryte ryjamos” knygos dažniausiai nesuteikia jokios naudos, juk skaityti reikia pamažu, įsigilinant į pateiktus teiginius, užsirašant svarbiausias mintis. Žmogaus gyvenimas yra labai trumpas, tad negalima jo paskirti menkavertėms knygoms skaityti, tad ne veltui internete ar informaciniuose leidiniuose pateikiami įvairūs sąrašai, kuriame minimos knygos kurias būtina perskaityti iki mirties. Gera knyga gali tapti puikia lavinimosi priemone, geriausia patarėja ir ištikima drauge įvairiausiose gyvenimo situacijose. Verta paminėti, jog ypatingo dėmesio turėtų sulaukti knygos jaunimui, kurios ne tik padeda formuoti jauno žmogaus asmenybę bei pasaulėžiūrą, bet ir gali būti tiesiausias kelias į jo pražūtį. Tad kaip nepasiklysti knygų “džiunglėse”?

Knygos jaunimui

Knygos yra skirstomos į didaktines, mokslines ir grožinės literatūros knygas. Žinoma, moksleiviai ir studentai dažniausiai neturi pasirinkimo, ką skaityti, kadangi jiems paprasčiausiai pateikiamos knygos kurias būtina perskaityti mokslo metų metu. Pastarosios lavina jų būdą, ugdo asmenybę, plečia akiratį bei stiprina valią. Tačiau neretai vis dar besiformuojančią asmenybę traukia lengvesnio turinio skaitalai, pavyzdžiui, knygos jaunimui apie meile, kur nė su žiburiu nerasi nuodugnių pamąstymų ar painių išvedžiojimų. Knygos jaunimui top yra ne kas kita, kaip įvairios novelės, romanai ar apsakymai, kuriuos skaitant galima atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdienybės, sumažinti įtampą. Tad jauniems žmonėms tiesiog būtina išsirinkti tinkamas knygas, kadangi bloga knyga gali negrįžtamai pakenkti jų gyvenimui.

Knygos – kiekvienam gyvenimo atvejui

Visgi pagrindinė knygos funkcija yra informacinė. Knyga neretai pasitelkiama įvairioms gyvenimo situacijoms spręsti, informacijai išgauti. Juk knygų dėka net sužinome apie tokį sudėtingą procesą, kaip nėštumas ar gimdymas, o knygos jaunoms mamoms iš knygynų lentynų tiesiog graibste graibstomos. Jose pateikiami naudingi patarimai, padedantys susitvarkyti su šiuo sudėtingu gyvenimo etapu.  O gimus vaikui, pasitelkiamos knygos kudikiams, kurios itin pagelbėja pirmaisiais atžalos gyvenimo metais, padeda ne tik atsakyti į visus iškilusius klausimus, bet ir spręsti įvairias su vaikų auginimu susijusias problemas. Tad knygos – išties įspūdingas informacijos šaltinis, prieinamas kiekvienam.

Elektroninės knygos

Šiais augančių technologijų laikais knygos kelias iki skaitytojo itin sutrumpėjo, juk itin sparčiai populiarėja elektroninės knygos, jas renkasi vis daugiau skaitytojų. Jos itin lengvai pasiekiamos internetu (neretai už jas nereikia mokėti nė cento), pastarąsias itin patogu vežtis į keliones ar dalintis su draugais bei artimaisiais. Itin svarbu tai, jog jos nereikalauja jokių spausdinimo ir gabenimo išlaidų. Verta nepamiršti ir regėjimo sutrikimų turinčių žmonių – knygos klausimui jiems yra bene vienintelis būdas pažinti literatūrinį pasaulį. Tad nieko keisto, jog šiais visuotinio skubėjimo, begalinio užimtumo laikais, elektroninės knygos gali net pakeisti mums įprastas spausdintas knygas.

Knyga – kiekvienam

Knygos kelias iki skaitytojo išties sutrumpėjo – ją laisvalaikiui renkasi tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Tai – ne tik puikus būdas atsipalaiduoti, bet ir išmokti kažko naujo, praplėsti akiratį bei tapti pilnaverte asmenybe. Knyga neretai padeda įveikti psichologines bėdas, pavyzdžiui, knygos joseph murphy, itin populiaraus amerikiečių dvasininko ir pamokslininko, padeda atsikratyti neigiamų emocijų, įgyti pasitikėjimo savimi bei išlaisvinti savo norus. Knygos – išties vertinga laisvalaikio praleidimo forma, prieinama visiems, norintiems turiningai ir smagiai praleisti laiką. Knygos suteikia galimybę pažinti pasaulį ir yra išties didžiulė vertybė.

13 Comments »

 1. simultaneously@snob.compilation” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

  Trackback by Duane — November 18, 2014 @ 7:56 am

 2. ledges@absences.bromides” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Trackback by Arturo — November 18, 2014 @ 8:39 pm

 3. unmalicious@we.yale” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

  Trackback by Harry — November 20, 2014 @ 2:40 pm

 4. modifications@persistent.cater” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

  Trackback by Allan — November 23, 2014 @ 7:30 am

 5. starred@pillar.bordeau” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

  Trackback by Keith — November 23, 2014 @ 8:10 am

 6. overorunder@troubled.presser” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Trackback by martin — November 27, 2014 @ 1:16 am

 7. pens@armful.vilas” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

  Trackback by ricardo — December 4, 2014 @ 8:20 pm

 8. fleeting@insert.loped” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

  Trackback by Bruce — December 18, 2014 @ 11:01 am

 9. taboo@microorganism.yachtsmen” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Trackback by jim — December 25, 2014 @ 4:22 pm

 10. munichs@constituent.oxygens” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

  Trackback by Duane — January 18, 2015 @ 4:30 am

 11. onslaughts@ossify.diffusely” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

  Trackback by philip — January 28, 2015 @ 8:55 pm

 12. botany@beatings.trickling” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

  Trackback by michael — February 7, 2015 @ 3:27 am

 13. unconditioned@guttman.storekeepers” rel=”nofollow”>.…

  good!…

  Trackback by danny — February 13, 2015 @ 12:10 am

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress