Įdomūs straipsniai

August 24, 2015

Po traumos – ilgai trukę sveikatos sutrikimai

Filed under: medicina — admin @ 11:18 am

Sigita pasakoja, kad jai kelio raisciu operacija kaina  pinigais neprilygo tai kainai, kuria ji įvertintų visą praėjusį laiką, ruošiantis operacijai, apskritai judant link to kažkokio sveikatos pagerėjimo. „Jūs gal nesuprasite, bet aš sakyčiau, kad tai buvo tik trupiniai, tik vyšnia ant torto, ta kelio raiščio operacija. Kur kas sunkiau  yra tai, kad mes apskritai turėjome su visa šeima labai daug problemų, kol man nustatė, kur yra liga, kur ir kokia yra problema“, – kalbėjo moteris.

Trauma atsirado netikėtai

Moteris pasakoja, jog gyvenime ne kartą teko pakovoti už save. Visas šis be galo ilgai trukęs ligos nustatymas ir gydymas jai buvo sudėtingas ir pareikalavęs laiko, pastangų bei iš tiesų nelengvai kylančio noro kovoti už save. „Kodėl viskas taip ilgai truko iki kol buvo nustatyta diagnozė ir daroma kelio raiščio operacija? Žinoma, kad todėl, kad nebuvo aiškios pradžios. Visi simptomai man atsirado tarsi iš niekur, netikėtai, visai nesitikint. Pavyzdžiui, kai slidinėjant nukrenti nuo kalno, arba kai bėgdamas užkliūni ir vertiesi kūlio, kai nukrenti nuo laiptų – tada tiekiesi, kad bus traumos, kad gal grės ne tik kelio raisciu operacija kaina, bet ir kažkas rimtesnio. Tačiau, kai gyveni įprastą gyvenimą, nedarai jame kažko labai keisto, neįprasto, kažko stebinančio tave ir aplinkinius, tada, galima sakyti, būni tikrai nustebęs ir nustebintas to, kas vyksta su tavo kūnu. Staiga ima skaudėti, kažkas kažkur nefunkcionuoja taip, kaip turėtų, kaip norėtum, ir tu negali pasakyti, kodėl visa tai tau vyksta. Taigi, panašiai nutiko ir man, nes aš tiesiog labai ilgai nežinojau ir nesupratau, kur problema. Ta trauma, dėl kurios vėliau man ir buvo reikalinga kelio kryzminiu raisciu operacija, pasitiko mane netikėtai, aš negalvojau, kad man taip bus. Nes negalėjau įvardinti konkrečios datos, konkretaus incidento. Tarsi niekur nenukritau, nepatyriau jokių įsimintinų nutikimų. O štai mano kūnui – atrodė visai kitaip“, – prisimena ir stebisi Sigita.

Gydytojai nenustatė

Pirmieji simptomai reiškėsi tiesiog kaip vakarais kamavę skausmai. „Iš pradžių nedideli, vėliau jie ėmė stiprėti. Būdavo tik naktimis, jau prieš užmiegant. Tai buvo silpnas skausmas, bet vėliau jis pasidarė toks, kad jau trukdydavo man tiesiog užmigti. Tada ėmiau vartoti kažkokius vaistus nuo skausmo. Tiesa, tas skausmas atsirasdavo žiemą, galvodavau, gal nuo šalto oro. Be to, esu plokščiapėdė, daug ką suverdavau būtent šiems savo ortopediniams sutrikimams. O galbūt be reikalo, juk tai labai klaidino gydytojus. Traumatologą aplankiau ne iš karto, nes pirmiausiai mane siųsdavo pas ortopedus – galvodavo, kad tie skausmai yra padariniai mano tokios įgimtos problemos“, – sako Sigita. Vėliau moteriai ėmė skaudėti kelį labai dažnai, ne tik žiemą, bet ir vasarą, galų gale, jis ėmė tinti, skausmas būdavo nepakeliamas, trukdydavo judėti.

Kelio raisciu operacija kaina neišgąsdino.

Galiausiai, kaip pati prisimena, buvo diagnozuotas stiprus raiščių patempimas, įplyšimas vienoje vietoje. Tačiau raiščiai jau seniai buvo sugiję, bet netinkamai. O kai nutinka kelio raisciu patempimas, gydymas turi būti teikiamas nedelsiant. Reikia greitai gydyti, tvarstyti, tada gal net neteks svarstyti, kiek kainuoja kelio raisciu operacija.  Kadangi su tokiu blogai sugijusiu raiščiu suvaikščiojau du metus, ten išsivystė ir nedidelis sąnario uždegimas. Galų gale, mane išgelbėti galėjo jau tik operacija. Ir taip ir buvo – ji mane išgelbėjo.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress