Įdomūs straipsniai

December 7, 2016

Rankų oda ir jos džiuvimas

Filed under: Elektronika — admin @ 3:49 pm

Vieniems žmonėms nereikia jokios priežiūros, skiriamos rankoms, kiti gi turi stengtis nuolat drėkinti. Viskas susideda į krūvą: ranku dziovintuvai, indų plovikliai, dažnos chemijos priemonės rankose, drėkinamieji kremai, patalpų drėgmė, kaukės rankoms, genetika… Todėl vienų rankos vienaip reaguoja į skirtingas sąlygas, kitiems kitaip.

Kai per daug drėgmės

Štai Augustė pasakoja, kad jai karštose kelionėse išsaugoti rankų grožį padeda būtent ranku dziovintuvai, kuriuos ji randa viešuose tualetuose, viešbutyje. „Lietuvoje klimatas mano rankoms yra puikus. Tačiau, kai vasarą keliauju kur nors, kur plius 38, rankos itin prakaituoja. Jos gauna labai daug drėgmės, ir dėl to ima kimštis kažkas jose. Visada jau po kelių dienų imu matyti karpas ant pirštų. Iš pradžių tų dalykų (karščio ir karpų) nesusiedavau. Bet galiausiai kažkas tokio atsitiko, kad supratau, jog čia viskas tikrai susiję. Taigi, ėmiau atstatinėti įprastą būklę. Kai tik galiu, kišu rankas ten, kur šniokščia elektriniai ranku dziovintuvai ir pamažu viskas susitvarko“, – pasakoja Augustė.

Kenkia kasdienės priemonės

Labiausiai rankoms kenkia kasdieniai dalykai, kuriuos mes naudojame ir to net nepastebime. Pavyzdžiui, tam tikri indų plovikliai. Ant kai kurių būna uždėti ženklai, rodantys, jog indų ploviklis rankoms nepakenks. Tačiau yra ir tokių, kurie tiesiog stiprūs, puikiai plauna indus, deja, patys kenkia rankoms. Taigi, kasdieninės priemonės gali neatnešti nieko gero, bet jūs esate mąstantys žmonės ir tikrai galite pagalvoti, ką daryti, kad viskas su jomis būtų gerai. Tiesiog indus reikėtų plauti su pirštinėmis, taip pat ir rankomis skalbti atsargiau.

Rankų džiovintuvai nepakenks

Jeigu rankos tinkamai prižiūrimos ir drėkinamos, rankų džiovintuvai kaina pigesne ar mažesne nepakenks. Aprūpintoms drėgme ir vitaminais tvarkingoms rankoms tikrai nieko baisaus neatsitiks, kad kartais pakišite jas po vėjeliu ir šis išpūs daug šilumos. Juk džioviname rankas po džiovintuvu retai ir trumpai. Tad nieko baisaus. Kas tikrai gali kenkti, tai nesaikingas plaukų džiovintuvo džiovinimas išsimaudžius.

Svarbu tinkamai drėkinti

Jeigu bijote dėl odos išsausėjimo, reikėtų ją drėkinti. Gal vaikui atrodys, kad džiovina odą džiovintuvas, bet mes juk jį naudojame labai retai. Suaugęs žmogus žino, kad odą džiovina nuolatinis dalykas, tarime, nuolatinė drėgmės koncentracija ore. Jeigu ji itin maža, pavyzdžiui, žiemą, tada oda sausėja visam kūnui. Ima pleiskanoti veidas, pamažu gali pradėti luptis rankos, skilinėti nagai. Drėkinimą reikia užtikrinti ne tik kremais, bet ir tinkamu oru. Vienas iš būtų tą padaryti ir padėti visam savo organizmui – pastatyti garų aparatą kambaryje, skirtą būtent drėgmės atkūrimui patalpose. Tai labai aktualu pastatų šildymo laikotarpiu. Mat karšti radiatoriai, bet kokia šildymo sistema labai sueikvoja drėgmę ir oras pasidaro labai sausas. Garų prietaisas atstato drėgmę, tai padeda ir odai, ir rankoms, ir vidinėms gleidinėms kūne. Šioms labai reikia drėgmės, nes nuo išdžiuvimo jos plonėja, o tada lengviau kabinasi įvairios ligos.

Rankų drėkinimo sistema su trimis pakopomis

Kalbant būtent apie rankų priežiūrą, galima paminėti jų tripakopę drėkinimo sistemą. Pirmasis žingsnis yra rankų ištepimas vadinamuoju „medučiu“. Tirštos konstistencijos labai kvepiančiu į vazeliną panašiu riebiu, maitinančiu dalyku. Palaikius medutį kelias minutes, tepamas šveitiklis su apvaliais burbuliukais. Jie nebraižo paviršiaus, tačiau saugiai ir gražiai pašalina negyvas odos ląsteles. Nusišveitus rankas šios nuplaunamos ir patepamos kvepiančiu bei šilko efektą sukuriančiu rankų kremu. Štai ir visa magija.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress