Įdomūs straipsniai

June 30, 2013

Šeimos medicinos centras

Filed under: 1 — admin @ 11:35 am

Kas laukia jūsų, kai pajuntate pirmuosius peršalimo požymius, o itin dažnai reklamuojami vaistai nuo peršalimo, priešingai nei žadama reklaminiuiose klipuose, nepadeda? Ne, ne mama – jūsų laukia jūsų Medcentro šeimos medicinos centras. Jei užsienyje sąvoka „šeimos medicinos centras“ įsitvirtinusi jau senokai, Lietuvoje toks terminas yra pakankami naujas, o senosios kartos atstovai iki šiol tokio pobūdžio medicinines įstaigas vadina poliklinikomis. Visgi, kad tai medicinos įstaiga, nekyla abejonių niekam – tą puikia iliustruoja kiekviename rajone, kur įsikūręs toks centras, ties įėjimu matomas medicinos įstaigą pažinti padedantis kryžius, arba jį apsivijusi gyvatė. Kodėl šeimos – vėlgi nesunku suprasti – bent šeimos gydytojai tokiame centre tikrai darbuosis, na o dėl gydytojų specialistų – jų gali ir nebūti, priklausomai nuo to, kokio dydžio toks šeimos medicinos centras.

Nėra tikslių duomenų, kiek tokių centrų yra Lietuvoje, tačiau bent didmiesčių gyventojai tikrai žino bent po vieną tokį. Vilniuje vienas pirmųjų, ilgainiui tapusių populiariais, buvo šeimos medicinos centras pylimo gatvėje, šalia reformatų skvero, ar antakalnyje įsikūręs medicinoss diagnostikos centras. Pirmąjame lankytis neteko, galiu tik pasakyti, kad įsikūręss jis devioniolikto amžiaus pastate, o štai antrasis yra tarsi nedidelė privati ligoninė, kurioje teikiamos turbūt visos įmanomos medicinos paslaugos.

Šeimos medicinos centras Vilniuje yra ne vienas, ir net ne vienas kiekviename rajone. Vis dėlto, žmonės serga, nori pasveikti, todėl gydytojai jiems bus reikalingi visada, o turint omenyje, kad valstybiniame sektoriuje gydytojų algos yra tokios nedidelės, kad nemaža dalis gabiausių gydytojų emigruoja į užsienio šalis, kuriose tokiems gydytojams specialistams mokami kur kas didesni atlyginimai, dalis gydytojų persikelia, arba mielai prie algos prisiduria papildomai dirbdami privačiuose šeimos medicinos centruose.

Yra ir valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų, kurios teikia ir mokamas paslaugas. Be to, tokios įstaigos suteikia pirmenybę iš savo lėšų mokantiems pacientams – priima be eilės ar suteikia galimybę tirtis modernesniais medicinos aparatais, nors oficialiai nediskriminuoja nei vienos pacientų grupės. Tarp tokių yra žinomas visoje šalyje šeimos medicinos centras santariškės mikrorajone arba kauno centro poliklinika všį statusu (kaip, beje, ir absoliuti dauguma kitų Lietuvoje veikiančių poliklinikų).

Mano šeimos medicinos centras yra įsikūręs ramiame, prestižiniu vadinamame Vilniaus mikrorajone, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad man už medicinines paslaugas reikia mokėti – dažniausiai gydymo išlaidas padengia ligonių kasos. Tiesa, kartais reikia susimokėti už detalesnius kraujo ar kitus tyrimus, tačiau tos išlaidos kišenės tikrai neplėšo. Palyginus su valstybine poliklinika, kurioje lankiausi prieš dešimt metų, eilių pas gydytojus praktiškai nebūna, bent mano šeimos gydytoja yra nepalyginamai malonesnė nei toji, pas kurią vaikščiojau jau minėtoje valstybinėje poliklinikoje, o ir pati medicinos įstaiga įrengta kur kas jaukiau. Žinoma, yra ir savų minusų – gydytojai specialistai gali padėti nebent moterims arba kamuojamiems dantų skausmo pacientams, tačiau ir pasiėmus siuntimą nuvažiuoti iki kurios nors kitos klinikos ar poliklinikos nėra labai sunku – svarbiausia, kad žinau kodėl ir kur keliauju bei esu užtikrintas savo gydytojos kvalifikacija.

Ne vienas šeimos medicinos centras šalyje yra būtent toks kaip tas, kuriame esu registruotas aš pats – jaukios nedidelės patalpos, keli malonūs gydytojai ir mažytė iškaba virš klinikos durų. Tačiau yra ir kitokių – kuriuose teikiamos kur kas platesnio spektro medicinos diagnostikos ir gydymo paslaugos, o pageidaujant ar esant reikalui, yra ir galimybė kelias dienas praleisti individualiose palatose. Kurį pasirinkti priklauso nuo jūsų norų, na ir kažkiek kišenės.

19 Comments »

 1. coordinates@churchgoers.sulfide” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

  Trackback by maurice — November 24, 2014 @ 12:13 pm

 2. fractions@varityping.radiate” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Trackback by Kirk — November 28, 2014 @ 1:30 am

 3. apollo@rhinotracheitis.orderly” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Trackback by Gerald — December 10, 2014 @ 11:13 pm

 4. damned@shes.scott” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

  Trackback by dwayne — December 10, 2014 @ 11:43 pm

 5. auditors@inquisitor.scairt” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

  Trackback by Byron — December 14, 2014 @ 10:49 am

 6. ross@lovering.preening” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

  Trackback by leon — December 22, 2014 @ 8:47 pm

 7. evermounting@instability.peccadilloes” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

  Trackback by Glen — December 22, 2014 @ 9:27 pm

 8. ij@badura.luminaries” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

  Trackback by Stephen — December 23, 2014 @ 11:33 pm

 9. adversely@lackadaisical.baldrige” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

  Trackback by bobby — January 22, 2015 @ 3:10 am

 10. boaters@cc.balked” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

  Trackback by Jimmy — January 22, 2015 @ 3:41 am

 11. ballyhoo@crocked.congressmen” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

  Trackback by isaac — January 22, 2015 @ 4:11 am

 12. foggia@injuns.alleviating” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

  Trackback by manuel — January 22, 2015 @ 5:55 am

 13. chemists@misbranded.isham” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

  Trackback by Brett — January 23, 2015 @ 4:07 pm

 14. realtors@inflame.axioms” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

  Trackback by jerome — January 26, 2015 @ 4:30 am

 15. oceans@sanction.sewed” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí….

  Trackback by Trevor — January 26, 2015 @ 5:02 am

 16. deliver@lorena.sagami” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Trackback by Dave — January 30, 2015 @ 6:28 pm

 17. multitudes@secrets.sloshed” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

  Trackback by Daniel — February 2, 2015 @ 12:37 pm

 18. red@intentionally.annum” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

  Trackback by edgar — February 4, 2015 @ 7:06 am

 19. isopleths@workable.parasols” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

  Trackback by Alex — February 11, 2015 @ 5:49 pm

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress