Įdomūs straipsniai

December 17, 2015

Vėjalio tipo rankų džiovintuvai

Filed under: Buitis — admin @ 2:56 pm

Kai viešajame tualete ant sienos būna surikiuoti vėjalio tipo rankų džiovintuvai, tai niekam nekyla abejonių, jog jais reikia pasinaudoti, vos tik nusiplaunate savo rankas. Kai jos varva, reikia greičiau stengtis kišti jas po karšta oro srove. Ji padės išdžiūti drėgmei. Tačiau, jeigu vėjalio tipo rankų džiovintuvai nekabo, tada bandote nusišluostyti į kokį nors popierių. Jeigu popieriaus čia taip pat nėra – imatės kokių nors kitų būdų. Tai yra standartinis elgesys žmogaus, kuris yra tualete. Tačiau ar pagalvojote, kiek daug kitų dalykų tualete taip pat vyksta? Juk ten žmonės susitinka atlikti ne pačių gražiausių dalykų, bet sugeba vis tiek elgtis civilizuotai vienas su kitu. Štai jums pamąstymui keletas klausimų apie tai, kaip žmonės elgiasi tualetuose.

Pisuarų klausimas

Vienas keisčiausių dalykų viešuose tualetuose – pisuarai. Jeigu dar galime sakyti, kad rankų džiovyklė yra toks kultūrinis produktas, parodantis ir tavo mentalitetą (nes neaišku, ar tu ja naudosiesi, ar popieriumi), tai reikėtų pažymėti, kad pisuarai vyrų tualetuose yra išvis be galo keistas dalykas. Juk kaip dažnai ten atsiranda daug nesusipratimų. Žmogaus psichologija žaibiškai pasako, kaip mums elgtis keistose situacijose. Turbūt tas pats nutinka ir tada, kai vyras renkasi, prie kurio pisuaro nusilengvinti. Bet juk iš tiesų gali būti panašiai. Įsivaizduokite, ateinate į tą tualetą, fone dūzge rankų vėjaliai. Ateinate, o čia keli vyrai jau stovi, ir jums reikia išsirinkti sau pisuarą. Beveik visais atvejais paprastai vyrai rezervuojasi kraštinius pisuarus, o vėliau atitinkamai tuos, prie kurių yra mažiau žmonių. Toks socialinis elgesys žmonėms leidžia išvengti susidūrimų su žmonėmis.

Ar panašiai yra ir su kriauklėmis bei tualetuose kabančiomis rankų džiovyklės? Nepatikėsite, bet labai daug dalykų tikrai panašiai ir nutinka, pasikartoja. Iš tiesų, jeigu norite kokios nors viešos paslaugos, visada rinkitės vidurinį variantą, kai tam yra sąlygos. Tai bus mažiausiai panaudotas daiktas, švariausias tualetas, daugiausiai popieriaus, geriausiai veikiantis aparatas. Nes žmonės vidurinius pasirinkimus ima paprastai tik tada, kai nėra kito pasirinkimo, o šiaip jau yra dažniausiai siekiama išvengti kitų žmonių, kad ir kur jūs būtumėte, kad ir kokia situacija būtų aplink jus.  Tiesa, reikia pastebėti ir skirtumus. Jeigu pisuarai visi užimti, arba tualetai moterų skyriuje, tai nieko čia jau nepadarysite – teks laukti eilėje. Tačiau tada, kai būna visi užimti vėjeliai, paprastai niekas prie jų tokios eilės nestovi. Atrodo, kad ir taip nudžius.

Ir dar kartą – apie vėjelį

Ir nors sakėm, kad vėjalio tipo rankų džiovyklės automatiškai įgyja prioritetą, iš tiesų taip yra ne būtinai. Nes tikrai visada gali būti ir taip, kad žmonės pirmiau nori šluostytis į popierių, o ne pūsti orą. Taip gali būti kartais dėl to, kad rankų džiovyklės garsiai dirba, o kažkas gal visai nenori to garso sukelti vien todėl, kad prireikė išsidžiovinti rankas. Be to, nors rankų džiovintuvų didmeninė prekyba klesti, tačiau kai kurios įmonės labai aplaidžiai prižiūri savo inventorių. Todėl tu gali nepataikyti. Atkiši savo rankas lyg maldai virš aparato, lauksi to ūžimo, o šis neprasidės. Tada susinervinsi, galvosi, kad ne taip kažkaip laikai, o ūžimas vis tiek neprasidės. Tuomet būtinai kažkas iš kabinos tau šūktels – neveikia. Taigi, vejalis ranku dziovinimui yra geras daiktas, bet tada, kai žinai, kad jis veikia.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress