Įdomūs straipsniai

December 31, 2015

Vienų vartų istorija

Filed under: Namai — admin @ 11:48 am

Kai pamatai, kad žmonių namus saugo stumdomi vartai, tikrai nepagalvoji, kad už jų gali slėptis kokia nors įdomi istorija. Daugiausiai, ką gali pamąstyti, tai, kaip, pavyzdžiui, veikia studomų vartų automatika, ar ten viskas slankiojasi su magnetais, ar kažkaip kitaip. Tačiau aš jums turiu paruošusi istoriją apie tai, kaip pas mus namuose atsirado tie stumdomi vartai kuriuos galbūt jums jau pavyko pamatyti. Istorija nėra labai įdomi, tačiau vis tiek neįprasta.

Kaimynai – ne tik draugai

Taigi, šiai istorijai apie tai, kaip atsirado stumdomi vartai, papasakoti, pirmiausiai turiu papasakoti ir priešistorę. Turime dvejus kaimynus. Gerieji mūsų kaimynai yra iš dešinės, mūsų šeimos draugauja, kai reikia, kreipiasi vieni į kitos pagalbos. Taip pat pasistengia ir kartais atostogauti kartu, o kai atostogaujame ne kartu, tai, jeigu reikia, šiek tiek pažiūrime vieni kitų namus ir sodus. Tie, kurie gyvena iš priešingos pusės, į kuriuos ir nukreipti tie stumdomi kiemo vartai, yra vagys. Tiesiog  nuo seno žinoma mieste vagių šeima. Su jais jau visko buvę, jie yra pavogę net ir labai apgailėtinų dalykų, tiesiog nuo kiemo jie dingdavo ir niekas negalėdavo pasakyti, kas čia dabar atsitiko. Tačiau taip jau yra, nieko nepadarysi.

Ir kas gi čia nutiko dėl tų vartų? Su kaimynu (tuo iš dešinės) pradėjome diskutuoti apie tai, kad reikia pasistengti labiau apsisaugoti nuo vagių kaimynų. Žinoma, saugotis labiau reikėtų mūsų šeimai, nes mes esame visai netoli tų vagių, ir jau ėmė pabosti ta baimė, kai nuolat bijai, kad kažką pavogs, kad vogs tik paliksi duris atrakintas, kol pats eini iki daržo pomidoro nusiskinti, ir kas nors čia padarys kažką blogo. Taigi, stumdomi lauko vartai būtų geras dalykas, taip pat ir aukšta tvora. Tokį pokalbį turėjome kaip tik tada, kai laukėme eilėje vienoje vartų ir tvorų, ir visokių namų priedų, statybinių medžiagų parduotuvėje. Kažkaip tada atrodė, kad viskas čia labai gerai, kad reikia tik truputį pastumdyti vartus, ir bus gerai. Abu pamatėme, kad mums patinka būtent vieni metaliniai stumdomi vartai. Atrodo labai patikimi, tvirti, ganėtinai gražūs, derėtų mūsų aplinkoje o ir kaina yra maloni širdžiai. Taip pakalbėjome, o kitą savaitę nuo mano kiemo buvo pavogtas dviratis. Taigi, pasakiau sau, kad užteks tokio laisvo praėjimo, ir užtvėriau viską aukštomis tvoromis bei pagaliau nusipirkau tuos vartus. Stumdomų vartų montavimas užtruko kelias valandas, ir aš jau jaučiausi saugiai kaip tvirtovėje. Tačiau paaiškėjo, kad užsitveriant nuo vienų kaimynų, kartu atitvėriau ir nematomą pykčio sieną nuo kitų.

Supyko kaimynas

Taigi, čia ir yra pats keisčiausias dalykas. Kaimynas labai supyko dėl to, kad aš nusipirkau tuos vartus. Jis man įrodinėjo, kad tada parduotuvėje jis sakė, kad pats planuoja juos pirkti, nes jau metas apsisaugoti nuo vagių. O mano atmintis kelia prisiminimus apie tai, kaip mes abu nutarėme, kokius vartus reikėtų dėtis, jeigu kada nors pabostų gyventi nesaugiai. Tačiau nė vienas nesakėme, kad tikrai dabar pirksime tuos vartus. Tiesiog šiaip sau pakalbėjome. Kadangi man tas pokalbis pasirodė prasmingas, tai ir nusipirkau medinius stumdomus vartus. Iki dabar negalime vienas kitam įrodyti tikrosios versijos ir matyt jau niekada neįrodysime. Taigi, galima sakyti, užsitvėriau nuo savo draugų, o vagims teks eiti ratu iki kaimyno, nes iš manęs jau nieko nepavogs.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Powered by WordPress